czwartek, 12 stycznia 2012

Opony używane - Wrocław - gdzie, co i jak?

Dzisiaj chciałem wam opisać mój kolejny pomysł na biznes. W sumie chyba muszę zmienić nazwę bloga, w końcu miał być tylko
o fotografii, ale jakoś ostatnio zaniedbałem to hobby z braku czasu i chęci. Z tego też powodu ostatnie posty są o nieco innych rzeczach, które mnie obecnie interesują.

No ale dorzeczy, przyznam że pomysł jest zgapiony od kolegi, który prowadzi sklep internetowy z oponami używanymi we Wrocławiu. Jak chyba każdy wie obecnie handel za pomocą sieci zrobił się bardzo popularny. Zaryzykuję stwierdzenie, że przyczynił się do tego wzrost zaufania klientów w branży operacji i transakcji internetowych. Chyba prawie codziennie powstają nowe sklepy internetowy. Niestety ze względu na liczną konkurencję nie jest to łatwy biznes. Zarobki na konkretnych towarach są bardzo małe.

Jedyną szansą jest tu atrakcyjna cena oraz duża sprzedaż. Aczkolwiek jak wszędzie i tu prawdopodobnie są branże łatwiejsze i trudniejsze. Nazwa oczywiście zawiera słowa kluczowe, bo to w internecie jak wiadomo jest ważne. Chciałbym oprzeć się na doświadczeniu mojego znajomego, który od jakiegoś czasu ma już sklep internetowy z oponami używanymi. Wrocław jest dużym miastem i jest tam też sporo firm oponiarskich, także nie jest łatwo.

Jednakże chyba żadna z tych firm nie specjalizuje się w sprzedaży używanych opon. Sklep ów, co można zobaczyć samemu, prowadzi sprzedaż także felg. Jako że ma w swojej ofercie głównie produkty używane utrudnieniem jest tu jak przypuszczam niechęć, czy też bardziej obawa potencjalnych klientów do kupowania towarów używanych przez internet, których de facto nie widzieli, nie pomacali i nie sprawdzili przed zakupem. Dlatego też na pewno liczy się tu renoma i długi staż na rynku. Szczególnie, że opony używane mogłyby napawać niepewnością potencjalnego klienta, przy dokonywaniu zakupów z wykorzystaniem Internetu. Tak więc opony używane to na pewno nie jest łatwy produkt dla handlu internetowego, ale może właśnie oferowanie nietypowego rzadkiego produktu jest lepsze dla działalności opartej na handlu w sieci. Z kolei zakup zestawu opon to dość spory wydatek, a nie kilka złotych, które można ryzykować.

Jemu się jednak udaje i myślę, że by mi nawet pomógł jakbym również chciał zacząć sprzedawać opony używane. Wrocław jednak odpada bo nie chce mu robić konkurencji a nawet nie wypada, a poza tym w takim wypadku raczej nie mógłbym liczyć na jego pomoc przy starcie. Poza tym potrzebne jest dojście do tanich dostawców z zagranic. Co sądzicie ogólnie o takim biznesie?

Zobacz też:

Brak komentarzy: