wtorek, 1 lutego 2011

Papilotki

Dzisiaj prezentujemy dwa nowe produkty w ofercie naszych sklepów. Pierwszy z nich to dekoracje komunijne - ze względu na fakt, że aktualnie zbliża się okres wiosenny, w którym trwają zwykle przygotowania do komunii i dekoracje komunijne schodzą bardzo dobrze, poza tym jest to produkt sezonowy, a dekoracje komunijne można zakupić już wcześniej. Także zapraszamy do obejrzenia naszej oferty dekoracji komunijnych.

Z kolei drugi nasz produkt prezentowany dzisiaj będzie dotyczył dosyć mało popularnego produktu związanego z pieczeniem małych babeczek. Można powiedzieć, że produkt ten stanowi bardzo duże udogodnienie w pieczeniu babeczek i zarazem znacznie ułatwia życie, a przy tym ciekawie wygląda. Otóż przedstawiamy nowy produkt z oferty nasze sklepu cukierniczego, gdzie można kupić prawie wszystko co związane jest z pieczeniem i cukiernictwem. Nowość, o której mowa to papilotki – ich popularność stale rośnie z prostej przyczyny – otóż w coraz to liczniejszych serwisach kulinarnych oraz forach dyskusyjnych z przepisami, czy też ogólnie związanych z gotowaniem i pieczeniem, a także blogach takich jak nasz stale pojawia się coraz więcej ciekawych pomysłów, propozycji i przepisów, w tym także na różne smaczne babeczki, czy ciastka popularnie zwane muffinami. Do ich pieczenia papilotki są wręcz nieodzownym elementem całego procesu. Jeżeli jeszcze ktoś nie bardzo wie o czym mówię i czym dokładnie są omawiane papilotki lub pierwszy raz spotka się z takową ich nazwą, to w tej chwili tłumaczę – zatem papilotki to takie "delikatne foremki" wykonane ze specjalnego cienkiego, odpornego na gorąco papieru służące do pieczenia niewielkich ciastek takich jak babeczki i muffiny. Jak się już na pewno domyśliliście jest to całkiem co inna sprawa niż papiloty do kręcenia włosów. Papilotki do pieczenia z papilotami do włosów mają tyle wspólnego co pierni do wiatraka. Ogólnie papilotki mogą mieć różne odcienie, rozmiary i kształty, aczkolwiek zazwyczaj można spotkać takie okrągłe, dokładnie takie jak te podawane w cukierniach, czy kawiarniach, rzadziej spotyka się kwadratowe, bądź prostokątne, ale również występują

Zapomniałbym również dodać, że papilotki tak samo dobrze sprawdzają się jako element dekoracyjny, a nie jedynie jako czynnik ułatwiający pieczenie w formie kubełkowej. Niemniej jednak ja wykorzystuje je głównie do pieczenia babeczek, ponieważ papier, z którego powinny być zrobione, niebywale pomaga w pieczeniu, gdyż zapobiega przywieraniu, czyli powstrzymuje masę ciastkarską przed przyklejaniem do brzegów formy do pieczenia babeczek. W praktyce wygląda następującą - wkłada się papilotki do kubełków w specjalnej formie do babeczek, następnie umieszcza się w nich ciasto i wkłada do rozgrzanego pieca i po kilku minutach przepyszne babeczki mamy upieczone.

Brak komentarzy: